Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie. Wiele osób marzy o swoim domku, jednak często budowa wiąże się z podejmowaniem wielu skomplikowanych decyzji. Przede wszystkim chodzi o wybory – trzeba wybrać wiele różnych elementów niezbędnych w naszym domu. Na pewno zależy nam na tym, aby służyły nam przez długie lata – muszą być więc ponadczasowe i wykonane z dobrej jakości materiałów.

Jednym z wielu niezbędnych elementów w domu jest brama garażowa. Tutaj istotne są dwie kwestie – estetyka i bezpieczeństwo. Wizualnie brama powinna wpasować się w estetykę otoczenia. Ważne jest to, aby kolorystycznie pasowała do drzwi i okien, a także do całości elewacji budynku. Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie, które taka brama powinna nam zapewnić. Do tego wszystkiego powinna być też funkcjonalna i łatwa w obsłudze.

Warto zainteresować się poważnie bramami segmentowymi. Takie bramy są przede wszystkim bezpieczne i wygodne w obsłudze. Mają wiele zalet, jak chociażby otwieranie i zamykanie w jednym miejscu. Oznacza to, że brama nie wysuwa się do przodu podczas ruchu. To bardzo ważne jeśli nie możemy mieć długiego podjazdu lub chcemy po prostu ograniczyć maksymalnie miejsce. Kolejną zaletą jest montaż takiej bramy wewnątrz garażu. To nie zabiera nam dodatkowego miejsca, nie zmniejsza bramy jeśli chodzi o jej szerokość. Nie musimy więc martwić się o te kwestie.

Segmentowe bramy garażowe coraz częściej wypychają z rynku bramy uchylne i rozwierane. Głównie dlatego, że są mniej wymagające i łatwiejsze dla użytkownika. Zalety takie jak funkcjonalność czy oszczędność miejsca w dzisiejszych czasach są zawsze brane pod uwagę, głównie dlatego, że ze względu na koszty kupuje się coraz mniejsze działki i buduje coraz mniejsze domy. Ich kolejną zaletą jest energooszczędność. Nie wytracają ciepła z domu ze względu na odpowiednie uszczelnienie prowadnic i całego obwodu. Pomiędzy stalowymi panelami, z których brama jest zbudowana, znajduje się też specjalna pianka. Gwarantuje ona skuteczną ochronę przed zimnem. Na dodatek segmentowe bramy garażowe są dźwiękoszczelne.

garazowany

Każdemu z nas zależy na bezpieczeństwie na najwyższym poziomie, dlatego też segmentowa brama garażowa będzie dobrą opcją. Posiada ona specjalny mechanizm ryglowania drzwi. Dzięki niemu dużo skuteczniej można zabezpieczyć nasz dom przed włamaniem. Na dodatek bramy te wyposażone są w system, który zabezpiecza nas przed niebezpiecznymi sytuacjami, na przykład przed przytrzaśnięciem ręki. Nawet jeśli pęknie linka do sterowania bramą, to brama posiada też wbudowane zabezpieczenie, dzięki któremu nie opadnie ona samoistnie w dół.

Komu z nas nie zależy na wygodzie? Bramy segmentowe są otwierane zdalnie, za pomocą pilota. Możemy więc swobodnie wyjeżdżać z garażu nawet w najgorszej ulewie i śnieżycy – bez obaw, że zepsuje nam się fryzura podczas otwierania i zamykania bramy. Oczywiście alternatywą jeśli chodzi o otwarcie takiej bramy jest też system sterowania ręcznego. Może się przydać na przykład w sytuacji awarii prądu.

design room Previous post Osłony okienne na każdą porę – Przedstawiamy rolety dzień noc
parkiet w pokoju Next post Jak odnowić parkiet z drewna?