Nowoczesna meblościanka do pokoju i jej zalety

wnętrze salonowe - meblościanka

Meblościanka to określenie wywołujące mieszane uczucia. Wiele osób nie chce nawet o niej wspominać, trudno je jednak potępiać, skoro jednym z częściej pojawiających się skojarzeń odnoszących się do tego mebla przywodzi na myśl nijakie, nudne meble salonowe, z jakich była znana epoka PRL-u. Na szczęście, współczesne meblościanki znane też jako meble systemowe, zrywają z niepięknymi tradycjami. Są połączeniem funkcjonalności i elegancji. Przeważnie mamy z nimi do czynienia w salonach, choć z powodzeniem mogą zagościć także w innych pomieszczeniach.

Meblościanka w nowoczesnym salonie

Nowoczesna meblościanka do pokoju to mebel, który można wprowadzić zarówno do sypialni, jak i do królestwa nastolatka. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że jest rozwiązaniem sprawdzającym się najlepiej w salonie. Oczywiście, nie każde rozwiązanie można uznać za jednakowo udane. Wprowadzając meblościankę do nowoczesnego salonu dobrze jest więc pamiętać, że nie musi ona wcale być jego jedynym elementem ozdobnym. Jeśli zdominuje salon, efekt może być zbliżony do tego, z jakim mieliśmy do czynienia w czasie niesławnego królowania meblościanek w czasach PRL-u. Jeśli jednak postawimy na jasne, żywe dodatki, wnętrze z pewnością zyska na charakterze. Elementów ozdobnych nie trzeba obawiać się także w minimalistycznym salonie. Również on wcale nie musi być przecież nudny.

Wybierając nowoczesną meblościankę do salonu taką jak Calabrini dobrze jest pamiętać o funkcjonalności tego mebla. Meble proste w swojej formie powinny zapewnić przestrzeń niezbędną do ułożenia książek oraz odpowiedniego wyeksponowania sprzętu RTV. Nie zaleca się jednak popadania w przesadę i zastawiania meblami systemowymi wszystkich kątów.

Gdzie jeszcze można wprowadzić meblościankę?

Jak już wspomniano, nowoczesna meblościanka nie musi gościć jedynie w salonie. W sprzedaży coraz częściej możemy natknąć się na meble systemowe stworzone z myślą o nastolatkach. Warto się nimi zainteresować choćby dlatego, że są wyjątkowo pojemne i praktyczne, a nie jest to atut typowy dla wszystkich mebli przygotowywanych dla młodszych użytkownikach. Meble modułowe mają i ten atut, że zmiana ich położenia nie jest czynnością skomplikowaną. Nastolatek może więc przeobrażać swoje królestwo w dowolny, atrakcyjny dla siebie sposób nie generując w ten sposób dodatkowych kosztów.

Meblościanka nowoczesna wysoki połysk do salonu Calabrini
Meblościanka nowoczesna wysoki połysk do salonu Calabrini

Także osoby, które mogą pozwolić sobie na luksus posiadania oddzielnej sypialni wypowiadają się o nowoczesnych meblościankach z dużym uznaniem. Nie może być jednak inaczej, skoro mebel ten rozwiązuje problem chronicznego braku miejsca w tym pomieszczeniu. Meblościanka sprawia, że sypialnia może być z łatwością utrzymywana w porządku, a jej wnętrza nie da się pomylić ze składzikiem, w którym pojawia się każdy chwilowo niepotrzebny sprzęt. Szczególnie mile widziane są zestawy z szafką RTV rozwiązujące często problem związany z obecnością telewizora w tym pomieszczeniu.

Meblościanka i jej zalety

Dlaczego pokochaliśmy meblościanki? Z pewnością zainteresowanie nimi nie jest konsekwencją sentymentu. To, że nie potrafimy sobie dziś wyobrazić przestrzeni, w której nie byłyby one obecne, to przede wszystkim konsekwencja ich licznych zalet.

Na pierwszy plan wysuwa się tu różnorodność zastosowania mebli systemowych. Jest to zresztą największa różnica, o jakiej możemy mówić porównując współczesne meblościanki do pokoju z tymi, które królowały w czasach słusznie minionych. Meble systemowe można ustawiać w taki sposób, jaki nam samym odpowiada najbardziej, nic też nie stoi na przeszkodzie temu, aby wymieniać ich poszczególne moduły. W rezultacie, nowoczesna meblościanka do pokoju może zmieniać się razem z nami. Dobrym przykładem jest tutaj meblościanka Roli (patrz zdjęcie poniżej).

Meblościanka do salonu na metalowych nóżkach nowoczesna Roli
Meblościanka do salonu na metalowych nóżkach nowoczesna Roli

Plusem meblościanek, o którym wcześniej nie było mowy, jest także ich pojemność. Producenci mebli chętnie stosują różnego rodzaju sztuczki, dzięki którym meble nie zajmują wiele miejsca, mogą jednak służyć do przechowywania dziesiątek akcesoriów. Dzięki temu, bez względu na to, gdzie zostanie umieszczona, nowoczesna meblościanka do pokoju będzie miała swój udział w opanowaniu bałaganu, o który w intensywnie wykorzystywanych przestrzeniach nie jest wcale trudno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *