Urządzając nowe mieszkanie czy dom powinniśmy zastanowić się nad zakupem osłon okiennych. Takie osłony pełnią nie tylko funkcję ochraniającą przed słońcem ale też funkcję dekoracyjną. Właśnie dlatego coraz częściej odchodzi się od firan i zasłon. Wybór rolet i żaluzji jest tak duży, że każdy dobierze coś do swojego wystroju i stylu wnętrza. Producenci prześcigają się w możliwości wyboru różnych tkanin czy kolorów.

Bardzo popularne stały się ostatnio rolety dzień noc. Rolety dzień noc to swego rodzaju połączenie rolet i żaluzji. Są one zbudowane z poziomych pasów, co trochę przypomina budowę żaluzji. Pasy te jednak wykonane są z materiału, dzięki czemu są delikatniejsze niż żaluzje. Roleta dzień noc składa się z dwóch warstw materiału, na których naprzemiennie znajdują się pasy tkaniny i pasy przeźroczystej siateczki. Dzięki temu światło wpadające do pomieszczenia nie jest ostre tylko rozproszone.

Roleta w półkasecie
Roleta dzień noc w półkasecie

Roleta dzień noc pozwala nam na regulację ilości światła wpadającego do mieszkania. Możemy więc zarówno całkowicie je zaciemnić, jak i regulować dostęp promieni słonecznych według uznania i potrzeb. Oczywiście można też taką roletę całkowicie podnieść aby w pełni odsłonić nasze okno. Dzięki takim możliwościom nie potrzeba już montażu firan czy zasłon. Rolety dzień noc zajmują dużo mniej miejsca niż firany, nie zbierają kurzu, nie trzeba ich prać. Są więc bardziej praktyczne jeśli chodzi o ich użytkowanie.

Tego typu rolety charakteryzują się wysoką estetyką wykonania. Są jednocześnie bardzo minimalistyczne dlatego będą pasowały zarówno do bardziej nowoczesnych wystrojów wnętrz, jak i do klasycznego stylu. Dużą zaletą jest to, że mamy ogromny wybór kolorów do wyboru więc na pewno coś dla siebie znajdziemy. Odcieni dostępnych jest bardzo wiele – zarówno klasyczne białe i czarne, jak i beże, szarości, a nawet kolory pastelowe. W takich pomieszczeniach jak kuchnia czy salon można zastosować kolory jasne, natomiast w sypialni warto postawić na kolory ciemniejsze, które nie przepuszczą świateł zewnętrznych.

Roleta dzień noc w kasecie
Roleta dzień noc w kasecie

Do tego mamy też możliwość wyboru grubości tkaniny – pasy mogą być całkowicie zaciemniające albo lekko przyciemniające. Warto na to zwrócić uwagę jeśli chodzi o ich zastosowanie. Rolety zaciemniające będą świetnym rozwiązaniem do sypialni czy pokoju dziecięcego. Dobrze sprawdzą się też w pomieszczeniach, które przez większą część dnia narażone są na promienie słoneczne. Można też pomyśleć o ich zastosowaniu w biurze, gdyż przy całkowitym ich zasłonięciu latem ograniczą też nagrzewanie pomieszczenia.

Jeśli chodzi o montaż to do wyboru mamy trzy opcje: rolety w kasecie, wolnowiszące i bez kasety. Rolety w kasecie przykleja się bezpośrednio na ramę okienną wraz z bocznymi prowadnicami. Rolety wolnowiszące (w półkasecie) montujemy na ścianie lub na suficie. Ten rodzaj montażu poleca się zazwyczaj w przypadku dużych okien. Rolety bez kasety też montujemy na ramie okiennej za pomocą specjalnej taśmy, która mocno trzyma roletę. Rolety w kasecie i bez kasety mają zastosowanie w przypadku różnych rodzajów okien.

pokoik Previous post Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu?
pojazd Next post Bramy segmentowe garażowe – niezbędne w każdym domu!