Rolety rzymskie idealne akcesorium do salonu lub sypialni

rolety w sypialni

Zastanawiając się nad wyborem rolet do salonu i sypialni przede wszystkim powinieneś wziąć pod uwagę rolety rzymskie materiałowe. Żaden inny rodzaj rolet wewnętrznych nie nada takiej klasy, elegancji i przytulności tym dwóm pomieszczeniom.

Jak wiadomo życie toczy się w salonie, nie każdy jednak jest fanem surowych wnętrz, dlatego, aby domownicy dobrze czuli się w salonie rolety rzymskie będą idealnym rozwiązaniem. Fałdy zdobiące roletę rzymską zapewnią również przytulny klimat w sypialni, w której powinniśmy czuć się komfortowo. Choć elegancka estetyka rolet rzymskich rzuca się w oczy przy pierwszym spojrzeniu, spełniają one również praktyczną funkcję – zaciemniają pomieszczenie. Roleta rzymska daje nam komfort odseparowania się od świata zewnętrznego, wtedy gdy nie chcemy, aby ktoś zaglądał do naszego domu oraz całkowitego osłonięcia się od promieni słonecznych lub tylko zminimalizowania dostępu światła.

przed oknemWyboru możemy dokonać pomiędzy roletami rzymskimi uszytymi z przepuszczających światło tkanin oraz takich, które zostały uszyte z tkanin o grubych splotach, zacieniających pomieszczenie. Pierwsze z wymienionych sprawdzą się idealnie do pomieszczeń w których potrzebujemy ograniczyć widok z okna, lecz chcemy korzystać ze światła dziennego czyli w kuchni, salonie czy łazience. Z powodzeniem w tych pomieszczeniach rolety rzymskie zastąpią firankę. Natomiast do sypialni świetnie sprawdzą się rolety zaciemniające, dzięki którym, będziemy mogli komfortowo się wyspać, a sztuczne światło ulicznych lamp nie będzie już nam przeszkadzać.

Rolety bez problemu dopasujemy do wystroju naszych wnętrz. Rozbudowana kolorystyka oraz dostępność wzorzystych tkanin spodoba się nawet wybrednym gustom. Jeśli chcemy mieć w swoich pomieszczeniach to wyjątkowo dekoracyjne akcesorium musimy wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje rolet rzymskich. Wyboru dokonać możemy pomiędzy takimi, w których materiał ułożony jest w zakładki tylko przy zwinięciu rolety oraz takimi, w których ozdobnymi fałdami możemy cieszyć się przez cały czas. Problemu nie będą stanowić również duże gabaryty okien lub ich niestandardowe wymiary, jesteśmy w stanie dopasować roletę do każdego okna.

Sposób wykonania uzależniony jest od rodzaju tkaniny jaką wybierzemy. Lekkie materiały nie wymagają użycia szprosów tak jak przy użyciu tkaniny o grubym splocie. Zwiewny materiał utrzymują transparentne taśmy wszyte w naszą roletę, które zapewniają eleganckie ułożenie fałd materiału.

Jeżeli zapragnęliśmy posiadać w swoich wnętrzach rolety rzymskie, a jesteśmy alergikami lub mieszkamy z osobą, której doskwiera ta dolegliwość nie musimy obawiać się, że roleta rzymska nie sprawdzi się w naszym domu. Z uwagi na niezwykle prosty sposób demontażu przedniego panelu, zamocowanego na rzep, z łatwością wypierzemy naszą roletę. Wystarczy użyć delikatnego detergentu lub po prostu oddać roletę do pralni. Możemy również odkurzyć każdą z fałd jeśli tylko wystąpi taka potrzeba. Nie ma zatem żadnych przeszkód, aby rolety rzymskie znalazły się w sypialni, pokoju dziecka lub salonie.

2 thoughts on “Rolety rzymskie idealne akcesorium do salonu lub sypialni

  1. Posiadam takie rozwiązanie jest praktyczne i niezawodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *